Σάββατο, 19 Ιανουαρίου 2013

Συνεχίζει το σερί του ο Ηλυσιακός

Την τρίτη του διαδοχική νίκη πέτυχε ο Ηλυσιακός, ο οποίος επιβλήθηκε με σκορ 66-64 του Περιστερίου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Στόγκλιν.

Ο Ηλυσιακός ξαναμπήκε δυναμικά στο κόλπο της παραμονής μετά την τρίτη του συνεχόμενη νίκη στη Basket League ΟΠΑΠ, νικώντας με 66-64 το Περιστέρι.
Για ένα ακόμα παιχνίδι, η ομάδα του Γιώργου Ζευγώλη επιβλήθηκε στις λεπτομέρειες, αλλά σημασία έχει η νίκη που ήταν η τρίτη συνεχόμενη και 4η συνολικά στο πρωτάθλημα.
Εκπληκτικό παιχνίδι από τον Στόγκλιν ο οποίος τελείωσε το ματς με 32 πόντους σε 37 λεπτά συμμετοχής, μαζεύοντας επίσης 3 ριμπάουντ.
Από την πλευρά του, το Περιστέρι προσπάθησε να πάρει μία ακόμα νίκη στο τέλος ενός αγώνα, αλλά δεν τα κατάφερε, καθώς ο Παπαντωνίου κόπηκε στο τέλος από τον Αποστολίδη.
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 28-31, 51-49, 66-64
Ηλυσιακός (Ζευγώλης): Καυκής, Αράπης, Αναγκόνιε 12, Αποστολίδης 9, Χατζής 2, Δορκοφίκης 3(1), Αντωνάκης 6, Κρέπι 2, Στόγκλιν 32(4), Γκάρισον.
Περιστέρι (Κουστένης): Παπαντωνίου 8(2), Κομποδιέτας 4, Θορν 17(2), Κανονίδης 5, Μάντζαρης 6(1), Γουίλιαμς 19, Χάινς 4, Πέτρουλας 1, Ψαρόπουλος, Λάκκας.