Δευτέρα, 17 Δεκεμβρίου 2012

Πέρυσι έχασε, φέτος... πάρτι για Παναθηναϊκό!

Στο γήπεδο που πέρυσι ο Παναθηναϊκός έχασε το πλεονέκτημα έδρας στην κανονική περίοδο, φέτος έκανε… πάρτι επιβεβαιώνοντας πως βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση, παρά τις απουσίες των Ούκιτς, Σχορτσανίτη και Καπόνο.
Οι «πράσινοι» σημείωσαν την 7η νίκη τους στο πρωτάθλημα (σ.σ. έχουν έναν αγώνα λιγότερο, αυτόν με τον Πανιώνιο), επικρατώντας άνετα της Καβάλας στο κλειστό της Καλαμίτσας με 97-71.
Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη δεν συνάντησε καμία δυσκολία από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά, ενώ είχε κορυφαίους παίκτες τους Μπράμο, Μπανκς και Διαμαντίδη.
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 27-48, 48-78, 71-97
ΚΑΒΑΛΑ (Κορωνιός): Πάνος 14, Καλαμπάκας, Στεφανίδης 9(1), Γκράντι 18(3), Μίτροβιτς 5(1), Γκαγκαλούδης 10(2), Κριστέφσκι 2, Κόλεμαν 13.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πεδουλάκης): Μπράμος 20(4), Πάνκο 10, Ματσιούλις 11(1), Λάσμε 9, Τσαρτσαρής 14, Διαμαντίδης 2, Κίτσεν, Μπανκς 12(1), Ξανθόπουλος, Γιαννόπουλος 13(3), Χαραλαμπόπουλος, Σκορδίλης 2.