Σάββατο, 13 Οκτωβρίου 2012

Αστέρι το Περιστέρι με επική ανατροπή

Σπουδαία νίκη με ανατροπή στα τελευταία δέκα λεπτά για το Περιστέρι που επικράτησε του Πανελευσινιακού με 77-75.
Οι νεοφώτιστοι βρισκόντουσαν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έκαναν την ολική επαναφορά και έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα.

Από το Περιστέρι ο Θορν ήταν εξαιρετικός, καθώς σημείωσε 26 πόντους, ευστοχώντας και σε δύο τρίποντα. Για τον Πανελευσινιακό οι Παπανικολόπουλος και Λιακόπουλος είχαν από 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-22, 31-46, 53-61, 77-75.
Περιστέρι (Κουστένης): Παπαντωνίου 12(1), Κομποδιέτας 6 (1), Θορν 26(2), Κανονίδης 14(1), Τζόουνς 2, Μάντζαρης 6(1), Ουίλιαμς, Ψαρόπουλος 2, Πέτρουλας 8, Μελισσαράτος 1, Λάκκας.
Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Κυριακόπουλος 3(1), Νίκου 6(2), Παπανικολόπουλος 12(2), Παπανικολάου 5(1), Ραϊβιο 8, Μαγγουνής 6, Λιακόπουλος 12(1), Δεληγιάννης 6, Καμπ 8, Τσιάκος 7, Μαντζιώρης, Χιουζ 2.