Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2011

Όχι στο… σπίτι του!

Όχι στο… σπίτι του!Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ επικράτησε στην Πυλαία του ΑΓΟΡ με σκορ 76-71.
Οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν το προβάδισμα για ένα 20λεπτο, ωστόσο ο Καλαμπόκης από τη μία και η ευστοχία του Γιαννακίδη από τα 6,75μ. -από την άλλη- ανέτρεψαν την εις βάρος κατάσταση για τον «Δικέφαλο του Βορρά», ο οποίος έφτασε στο τρίτο ροζ φύλλο, ύστερα από έξι αγωνιστικές.
Μόνοι τους «πάλευαν» για την ομάδα του Στέργιου Κουφού, οι Ράιτ και Κρίστμας.

Τα δεκάλεπτα: 13-16, 35-39, 57-53, 76-71

ΠΑΟΚ (Σούλης Μαρκόπουλος): Γκίντενς 8 (2), Στίγκερς 6 (1), Αράπης, Γκόρι 14, Ντικούδης 10, Καλαμπόκης 22 (2), Γιαννακίδης 16 (5), Καλλές, Καλαμπάκας, Λιάπης, Αμπαρας, Τσακαρέλης.

ΑΓΟΡ (Στέργιος Κουφός): Κρίστμας 20 (1), Κούμουλος, Παπανικολάου, Ράιτ 21, Τσόχλας 3 (1), Καλλινικίδης 2, Δορκοφίκης 5 (1), Τζόνσον 4, Λάτοβιτς, Πέτγουεϊ 11 (1), Δέδας, Κατσαρές 5.